Minden fotósnak van portfóliója, amivel bemutatja a munkásságát, milyen témában és stílusban alkot. A portfólió minősége egyben a képeket készítő embert is minősíti, megmutatja, milyen tudással rendelkezik a képalkotás terén, mennyire jártas az adott témában. Az OKJ-s képzés során mi is megkaptuk feladatnak, hogy a vizsgára állítsunk össze portfóliót az ajánlott témákból. Egy portfólió nagyon sokat elárul arról, milyen szintet képvisel egy fényképész, hogyan látja a világot, mit közvetítenek a képei, milyen a személyisége. Önök szerint fontos a portfólió, vagy már idejét múlt dolog? Ki hogyan vélekedik erről? Írják meg kommentben!
Hogyan fogalmazzunk meg kritikát, észrevételt?
Az előző bejegyzéseben azzal foglalkoztam, hogyan kezeljük a negatív kritikákat, véleményeket. Ebben a bejegyzésben ahhoz szeretnék útmutatót adni, hogy fogalmazzuk meg az észrevételeinket. A bejegyzés szubjektív gondolataimat, szempontjaimat tartalmazza. Hozzászólásban várom, ki, milyen szempontok alapján fogalmazza meg a véleményét, kritikáját, mit tart fontosnak, amikor valakinek a képe kapcsán kritikát, véleményt fogalmaz meg.
Azért választottam ezt a témát, mert napjainkban rengeteg tartalommal találkozunk, köszönhetően a különböző online felületeknek (közösségi média, blogok, fórumok, weboldalak, videó megosztó oldalak). Ezeket a tartalmakat valamilyen módon, különböző szempontok szerint értékeljük.
A fotózás szubjektivitása
Az életünkben nagyon sok dolgot szubjektíven ítélünk meg a tudásunk, tapasztalataink, élményeink, személyiségünk, mentalitásunk, világlátásunk, gondolkodásmódunk alapján. Bármilyen dologgal találkozunk, arról kialakítjuk a saját, független, szubjektív véleményünket, álláspontunkat. És ez a szubjektivitás igaz a fotózásra is.
Utolsó kommentek