Tökéletes kép nem létezik. Ez csupán illúzió. Ha valaki nagyon akar, bármilyen képben találhat valami kivetnivalót, viszont ez már a szőrszálhasogatás kategóriája. Egy képnél, legyen bármi a témája, több olyan dolog van, ami miatt működik, ami miatt megszólítja, megérinti a nézőt, hatással van rá. Olyan kép nem létezik, ami mindenkire egyformán hat, vagy mindenkit megszólít. Ennek rengeteg oka lehet, kezdve a témától át egészen a kivitelezésig és a néző személyes preferenciájáig. Kíváncsi vagyok, ki, hogyan látja ezt a kérdést, vajon létezik-e tökéletes kép vagy sem? Ki mit gondol erről a témáról? Írják meg hozzászólásban!
Minőség vagy mennyiség?
Mióta a fotográfia, vagy szép, magyar nyelven a fényképészet, a fénnyel rajzolás megszületett, sok változáson ment keresztül közel kétszáz év alatt. A technológiai fejlődés következtében egyre több képet rögzíthetünk rövid idő alatt, köszönhetően a digitális technológiának. Napjaink egyik fontos kérdése, hogy sok képet készítsünk, vagy inkább kevesebbet a minőségre helyezve a hangsúlyt? Hozzászólásokban várom, ki, hogyan látja ezt a kérdést, mit tart fontosnak, amikor képeket készít?
A fotózás szubjektivitása
Az életünkben nagyon sok dolgot szubjektíven ítélünk meg a tudásunk, tapasztalataink, élményeink, személyiségünk, mentalitásunk, világlátásunk, gondolkodásmódunk alapján. Bármilyen dologgal találkozunk, arról kialakítjuk a saját, független, szubjektív véleményünket, álláspontunkat. És ez a szubjektivitás igaz a fotózásra is.
A fotós személyisége
Gondolkodtak már azon, mennyit tesz hozzá a fotós személyisége egy-egy képhez? Nem? Elárulom: Nagyon sokat.
A kezdetek
Induljunk egy kis időutazásra. Menjünk vissza a kezdetekhez. Bevallom, gyerekként, kamaszként nem érdekelt a fotózás, simán elvoltam fényképezőgép nélkül.
Utolsó kommentek