Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Minőség vagy mennyiség?

Mióta a fotográfia, vagy szép, magyar nyelven a fényképészet, a fénnyel rajzolás megszületett, sok változáson ment keresztül közel kétszáz év alatt. A technológiai fejlődés következtében egyre több képet rögzíthetünk rövid idő alatt, köszönhetően a digitális technológiának. Napjaink egyik fontos kérdése, hogy sok képet készítsünk, vagy inkább kevesebbet a minőségre helyezve a hangsúlyt? Hozzászólásokban várom, ki, hogyan látja ezt a kérdést, mit tart fontosnak, amikor képeket készít?

0 Tovább

Gondolatok az emberek fotózásáról

Az emberek fotózása napjainkban hétköznapi dolog. Fotózzuk magunkat, barátainkat, ismerőseinket minden helyzetben. Sokan, akiket nem érdekel a fotózás, nem rendelkeznek a portréfotózással kapcsolatos ismeretekkel, bele se gondolnak, milyen titkai vannak egy jó portrénak, hogyan kell egy embert ábrázoló képet jól elkészíteni. Ebben a bejegyzésben ezzel kapcsolatos gondolataimat osztom meg. A bejegyzés saját, szubjektív álláspontomat tükrözi.

0 Tovább

Miről ismerni fel a kókler fotóst?

Kezdjük ezt a bejegyzést egy idézettel Pablo Picasso-tól:
Tanuld meg a szabályokat, mint egy profi, hogy aztán úgy szeghesd meg őket, mint egy művész.

1 Tovább

A jó fotós ismérvei

A fotózás ugyanolyan szakma, mint bármelyik másik. Ugyanolyan, akár az autószerelő, a bádogos, a villanyszerelő, bárki. Annyi a különbség, hogy más eszközökkel és kötetlenebb munkabeosztással dolgozik. Attól függően, hogy specializálódott-e valamilyen területre, például portréfotózásra, vagy több területet fog át. Itt is igaz az, hogy a specialista jobban tud érvényesülni, akárcsak az informatika esetében. Ebben a bejegyzésben igyekszem összeszedni azokat a szempontokat, honnan lehet felismerni a jó fotóst.

0 Tovább

Miről szól a fotózás?

Gondolkodtak már ezen a kérdésen? Felmerült már önökben, miről szól a fotózás, mi a lényege, mi a célja? Erre keresem a választ ebben a posztban.

0 Tovább
«
12

Fotós

blogavatar

A fotózás szenvedély. A fotózás életmód. A fotózás kihívás. A fotózás hivatás. A fotózás folyamatos tanulás. A fotózás kreatív tevékenyég találékonysággal fűszerezve. Tudás, alázat, elhivatottság, látásmód nélkül nincs jó fotós. A technika kibővíti a lehetőségeinket, ám a fényképezőgép nem készíti el helyettünk a képet. Gondolataim a fotózással kapcsolatban, hogyan látom a dolgokat, miként viszonyulok hozzájuk.

Utolsó kommentek