Az elmúlt években több fotózással foglalkozó könyvet is beszereztem. A mai, felgyorsult világban sokan feltehetik a kérdést, mi értelme még egyáltalán könyveket venni, pláne olyat, ami a fotózással foglalkozik? Igen, rengeteg digitális tartalom érhető el, ideértve a videós és az írott anyagokat is, mint a blogok, a fórumok, vagy a közösségi média bejegyzések. Ebben a bejegyzésben a saját, szubjektív álláspontomat fogalmazom meg, viszont kíváncsi vagyok, ki, hogyan látja ezt a kérdést? Mit gondol róla? Van-e még értelme manapság a fotózással kapcsolatban könyveket olvasni? Milyen előnyei, hátrányai vannak egy ilyen dinamikusan változó művészeti ágban a könyveknek? Kommentben várom a válaszokat.
A portfólió, mint minőségjelző
Minden fotósnak van portfóliója, amivel bemutatja a munkásságát, milyen témában és stílusban alkot. A portfólió minősége egyben a képeket készítő embert is minősíti, megmutatja, milyen tudással rendelkezik a képalkotás terén, mennyire jártas az adott témában. Az OKJ-s képzés során mi is megkaptuk feladatnak, hogy a vizsgára állítsunk össze portfóliót az ajánlott témákból. Egy portfólió nagyon sokat elárul arról, milyen szintet képvisel egy fényképész, hogyan látja a világot, mit közvetítenek a képei, milyen a személyisége. Önök szerint fontos a portfólió, vagy már idejét múlt dolog? Ki hogyan vélekedik erről? Írják meg kommentben!
Mit szeretek a fotózásban?
Mi a jó a fotózásban? Mi az, amit szeretek benne? A kreatív szabadságot, az ötletelést, a rengeteg téma által felkínált lehetőséget, amit ki lehet próbálni. A függetlenséget, az alkotás folyamatát, a fejlődést. Szeretek a barátaimmal beszélgetés közben ötletelni, milyen témát érdemes lefotózni, azt hogyan tudjuk közösen a lehető legjobban kivitelezni.
Utolsó kommentek