Mi a jó a fotózásban? Mi az, amit szeretek benne? A kreatív szabadságot, az ötletelést, a rengeteg téma által felkínált lehetőséget, amit ki lehet próbálni. A függetlenséget, az alkotás folyamatát, a fejlődést. Szeretek a barátaimmal beszélgetés közben ötletelni, milyen témát érdemes lefotózni, azt hogyan tudjuk közösen a lehető legjobban kivitelezni.
A fotózás érzelmi oldala
A fotózásnak két oldala van. Egy technikai (erről írok egy több részből álló sorozatot a későbbiekben) és egy lelki, érzelmi oldala. A technikai dolgokat meg lehet tanulni, mint a fényképezőgép kezelése, a beállítások hatása a végeredményre, vagy a komponálás szabályait.
Vizsga után
Mit mondjak? Mivel is kezdjem?
Egy év. Ennyi időre foglalt le az OKJ-s Fotográfus és fotótermék-kereskedő képzés. Túl vagyok a vizsgán, aminek egyes részei nyögvenyelősen mentek, de ez az én saram, nem fordítottam elég időt a felkészülésre, nem ismételtem át elégszer az anyagot úgy, hogy álmomból felkelve is el tudjam mondani a tételeket. És persze izgultam is, mint állat.
Könyvajánló
Mivel a fotózás nem egzakt tudomány, néhány könyvet szeretnék ajánlani, amiknek a segítségével el lehet indulni a jobb, és tudatos képek irányába. A könyvek ajánlása teljesen szubjektív véleményeken alapul.
Gondolatok a fotózásról
A fotózással, fotográfiával kapcsolatban az emberek fejében nagyon sok tévképzet él. Nem kell aggódni, amíg nem vágtam bele az OKJ-s Fotográfus és fotótermék-kereskedő tanfolyamban, bizonyos tévképzetek nálam is jelen voltak. Viszont minél jobban beleásom magam a fotográfia történetébe, egyre jobban tisztul előttem a kép, hogy a fotózás egy nagyon sokrétű dolog, rengeteg témalehetőséggel. Csak az emberen múlik, mit tud kihozni egy-egy helyzetből, milyen témát, témákat vesz észre.
Utolsó kommentek